Jaki rodzaj depilacji wybrać?

Lato wymaga odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Dużo uwagi poświęca się na depilację, bo ubiera się bardziej skąpo. Odsłania się nogi i ręce. W drogeriach jest mnóstwo specyfików, można też decydować się na depilację laserową. Jakie rozwiązanie jest lepsze?

Co można kupić w drogeriach?

Większość z nas zaopatruje się w różnego typu specyfiki w drogeriach kosmetycznych. Preparatów, z których można skorzystać jest cała masa: od wosku po kremy do golenia czy specjalne pianki zmiękczające zarost. Zaletą takich metod jest przede wszystkim cena. Większość kosmetyków do usuwania owłosienia nie jest drogich. Oczywiście ceny są rozbieżne, jednak to wydatek w zasięgu ręki, na który nie trzeba się wcześniej przygotowywać. Stąd też takie kosmetyki cieszą się sporą popularnością. Niestety, nie są trwałe. Trzeba je często powtarzać, co bywa bardzo uciążliwe.

A może depilacja laserowa?

Sporą popularnością cieszy się depilacja laserowa. Niestety, nie jest to tanie metoda i wymaga kilku zabiegów. Zanim się na to zdecydujemy, warto udać się na konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej, by dowiedzieć się ile musimy przygotować pieniędzy i jak długo może w naszym przypadku trwać usuwanie owłosienia. Warto zabrać się za to na kilka miesięcy przed wakacjami, by latem nie mieć już tego problemu. Poza tym, skóra nie może być opalona. Depilacja laserowa może powodować lekkie zaczerwienienie, które jest czymś zupełnie naturalnym i nie należy się tym przejmować. Warto się namęczyć, by skutecznie pozbyć się owłosienia i nie zawracać tym sobie więcej głowy. Takie zabiegi, to swego rodzaju inwestycja w siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *