Czy warto decydować się na botox?

Botox, czyli jad kiełbasiany, to niezwykła substancja. Jej właściwości zostały odkryte stosunkowo niedawno. To silna toksyna, której spożycie grozi złym samopoczuciem i wizytą u lekarza, jednak  w medycynie estetycznej jest bardzo doceniany.

Na czym polegają zabiegi z użyciem botoxu?

Z uwagi na fakt, że botox jest substancją toksyczną sporo osób nie ufa zabiegom z jego użyciem. Stąd tak istotne jest uświadamianie ludzi na temat tego, że ta metoda jest w pełni bezpieczna. Pokutuje tu jeszcze stereotyp, że botox może oszpecić twarz. Co rusz w gazetach plotkarskich  pojawiają się zdjęcia gwiazd, które zdecydowanie przesadziły z ilością botoxu. Ich twarz wygląda przez to karykaturalnie. Chodzenie na zabiegi odpowiednio często nie jest złe i z pewnością nie wpłynie na nienaturalny wygląd. Jednak zanim zgłosimy się na konsultacje, musimy zastanowić się, co dokładnie chcemy uzyskać. Można np. pozbyć się bruzd czołowych czy zmarszczek wokół oczu lub też wypełnić usta, z czego korzystają ludzie o wąskich wargach.

Jak działa botox?

Zasada działania preparatu jest bardzo prosta.  Botox pomaga rozluźnić mięśnie, które przestają się kurczyć w sposób naturalny i dzięki temu uzyskujemy pożądany efekt – znacznie mniej zmarszczek. Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, dowiedz się o nim jak najwięcej. Poczytaj opinie w internecie i wybierz klinikę, która cieszy się zaufaniem klientów. Warto też porozmawiać z personelem medycznym i dokładnie skonsultować ilość zabiegów koniecznych do przeprowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *