Zabiegi kosmetyczne znane już od starożytności

Historia medycyny estetycznej jest naprawdę długa. Większość z nas nie zaprząta sobie tym głowy. Odwiedzamy gabinety kosmetyczne i korzystamy z dostępnych zabiegów i nie zagłębiamy się przy tym w historię. Tymczasem ludzie od zawsze dbali o urodę, ale kanony piękna były inne niż obecnie.

Wygląd ważny dla starożytnych Egipcjan

Już w starożytnym Egipcie ludzie chcieli, by ich całe ciało było wydepilowane. Dziś pewnie skorzystaliby z tej metody usuwania owłosienia laserem. Egipcjanie musieli poświęcać na to znacznie więcej czasu. Poszukiwano różnych metod i składników, które pozwalały wyeliminować owłosienie raz na zawsze. Poza tym przykładano dużą uwagę do pozbycia się zmarszczek. Kąpano się w mleku kozim, poszukiwano różnych roślin, które pomagały uzyskać młodszy wygląd. Stosowano maseczki i okłady. Dziś sposobów na uzyskanie takich efektów jest znacznie więcej. Jednym z nich jest chociażby botox, który pomaga wygładzić kontury twarzy. Kiedyś takich możliwości nie było, a metody, jakie stosowano nie zawsze działały tak jak trzeba.

Medycyna estetyczna dziś

Dziś medycyna estetyczna jest znacznie bardziej zaawansowana. Wykorzystuje się nowoczesne technologie, które pomagają uzyskać niemal natychmiastowy efekt. Poza tym, metody są trwałe i skuteczne. Zabiegi są bezpieczne. Wciąż jednak wykorzystuje się techniki znane już od starożytności. W wielu kosmetykach stosuje się np. kozie mleko czy inne znane od wieków składniki. Nasi przodkowie zapewnili nam wiele możliwości, z których korzysta się po dziś dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *